• Hodská 727/13, Galanta ( hlavná budova Nemocnice Sv.Lukáša )

  • Info: 0948 107 112

Ako u nás prebieha dentálna hygiena v čase koronavírusu?


Prečítajte si aktuálne informácie súvisiace s prevádzkou ambulancie Dentálnej hygieny v čase pandémie koronavírusu. Dozviete sa o všetkých opatreniach, ktoré sme zaviedli, aby sme tak ešte lepšie chránili vaše i naše zdravie.

Čo sme vylepšili


Hoci latka hygienických štandardov bola v mojej ambulancii Dentálnej hygieny vždy vysoko, po prepuknutí pandémie som sa snažila zaviesť ešte prísnejšie opatrenia. Vychádzam z doteraz potvrdených vedeckých zistení a informácií o víruse Covid-19. Po každej návšteve pacienta dezinfikujem a sterilizujem celú ambulanciu s dôrazom na každý jeden detail.

Ako si rezervovať termín


Na spôsobe rezervácie termínu sa nič nezmenilo, môžete si ho rezervovať telefonicky na čísle 0948 107 112, alebo osobne. Aj napriek súčasnej situácii sa Vám vždy budem snažiť vyjsť v ústrety a zároveň dodržať nové stanovené pravidlá časového odstupu.

Jednotlivé termíny som totiž nútená oddeliť minimálne polhodinovými prestávkami, počas ktorých dezinfikujem, sterilizujem priestory a nástroje, zároveň tak potenciálne obmedzíme vzájomné stretnutia našich pacientov.

Dôležité upozornenia


Keďže sa chceme vyhnúť situáciám, kedy sa v priestoroch kliniky bude hromadiť priveľa ľudí, prosím Vás, aby ste na zákrok chodili bez sprievodu, ak nie je nevyhnutný. Zároveň Vás prosím, aby ste si príchod naplánovali pokiaľ možno presne na určený čas. Nemusíte sa tak zdržiavať v uzavretom priestore viac, než je nutné.

Prosím Vás o to, aby ste do našich priestorov a ambulancie vstupovali len s ochranným rúškom, šatkou alebo respirátorom. Tie si zložíte až vo chvíli, kedy budete usadení v kresle.

Ako to v súčasnosti funguje počas hygieny


Hneď po príchode vám odmeriam teplotu bezkontaktným teplomerom a vyzvem Vás, aby ste si dezinfikovali ruky. V prípade, že bude Vaša telesná teplota nižšia než 37°C, vypracujeme spoločne vstupnú anamnézu, prípadne si povieme postup liečby či zákroku.

Ak je Vaša teplota vyššia než 37,5°C, dám vám odporúčania a kontakt na príslušnú hygienickú stanicu, ktorú by mal kontaktovať a postupovať podľa nariadení. Vyšetrenie v takomto prípade nerobím.

V prípade, že pristúpime ku konkrétnemu ošetreniu, na úvod Vás poprosím, aby ste si vypláchli ústa roztokom chlórhexidínu , čím sa eliminuje prípadný výskyt baktérií a vírusov vo Vašej ústnej dutine.

Všetky zákroky v rámci dentálnej hygieny realizujem individuálne podľa pacientovho celkového zdravotného stavu, i stavu zubov. Beriem do úvahy vek a prípadné súvisiace diagnózy pacienta. V tomto napätom období sa rovnako dôsledne, ako sú naši pacienti zvyknutí, venujem všetkým úkonom, ktoré sú v súlade so zvýšenými hygienickými opatreniami.

Je pre mňa prioritou nielen zdravie Vašich zubov, ale aj zdravie celkové.

Teším sa na Vašu návštevu,
Ambulancia Dentálnej hygieny Bc. Katarína SilnáSpät na úvod